KOMBI I MC SILK – Bez ograniczeń energii 5-10-50 ⚡

KOMBI Łosowski

KOMBI I MC SILK – Bez ograniczeń energii 5-10-50 ⚡

Ten utwór KOMBI znany jest kilku pokoleniom Polaków, ponieważ przez ćwierć wieku był muzyczną czołówką popularnego programu telewizyjnego „5-10-15”. Współcześnie prawie każdy koncert zespołu rozpoczyna się od tej właśnie kompozycji. Jej autor, Sławomir Łosowski, z okazji 50-lecia swojej pracy artystycznej opracował nową wersję utworu, w której ten stał się piosenką z podtytułem „5-10-15” i jako taki muzycznym leitmotivem jubileuszu.

Piosenka otwiera wydany właśnie z okazji jubileuszu lidera album KOMBI, a jej tytuł jest równocześnie tytułem albumu. Główną partię wokalną „Bez ograniczeń energii 5-10-50” – zwrotki – wykonuje MC Silk, najszybciej rapujący artysta na świecie. Zbyszek Fil śpiewa refreny, a wokalne wejście ma także Sławomir Łosowski, wykonując z zastosowaniem vocodera ostatnią zwrotkę. Łosowski zastosował vocoder, nawiązując tym do początków swojej drogi artystycznej, gdy jako pierwszy w Polsce wykorzystał do nagrań i na koncertach ten instrument.

Poza tekstem odnoszącym się do 50-lecia lidera KOMBI, znakomitą interpretacją wokalną MC Silka oraz energią płynącą z gry zespołu i muzycznych gości, charakter piosence nadaje zaskakująca i dynamiczna aranżacja. Łączy ona progresywną elektronikę Łosowskiego z brzmieniami gitarowymi i akustycznymi a wykonanie pokazuje w jak w twórczej formie jest jubilat oraz KOMBI we współczesnym składzie.

KOMBI Łosowski