Zespół

KOMBI

Kombi – zespół muzyczny, założony w 1969 roku przez Sławomira Łosowskiego, występujący początkowo pod nazwą Akcenty, a po jej zmianie w 1976 roku jako Kombi. W początkowym okresie działalności grupa wykonywała muzykę z pogranicza stylów jazz-rock, fussion, rock. W końcu lat 70. kojarzony był jako sztandarowy zespół Muzyki Młodej Generacji. Od początku lat 80. ukształtował się znany do dzisiaj styl Kombi, charakteryzujący się wiodącą rolą instrumentów klawiszowych. 

Processed with VSCO with h3 preset

Członkowie

Sławomir Łosowski - lider i założyciel zespołu KOMBI

Sławomir Łosowski

Założyciel zespołu, lider

Zespół założył w 1969 roku. Twórca rozpoznawalnego stylu i brzmienia zespołu. Kompozytor największych hitów takich jak: „Słodkiego miłego życia”, „Kochać cię za późno”, „Za ciosem cios”, „Nietykalni”, „Przytul mnie”, „Taniec w słońcu” i wielu innych. 

Zbigniew Fil wokalista zespołu KOMBI

Zbyszek Fil

wokal

Ukończył Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu w klasie altówki. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, Wydział Instrumentalny, specjalność altówka. Laureat jednego z odcinków drugiej edycji programu telewizyjnego TVN „Droga do gwiazd”. Jako wokalista występował też w kilku innych projektach muzycznych. W zespole jest od 2005 roku.

Karol Kozłowski - basista zespołu KOMBI

Karol Kozłowski

bas

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Współpracował z artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, uczestniczył w wielu projektach muzycznych. Gra w zespole od 2014 roku.

Tomek Łosowski - perkusista zespołu KOMBI

Tomasz Łosowski

perkusja

Gra w zespole od 1991 roku, debiutował na jubileuszowym koncercie 15-lecia KOMBI.  Kompozytor, wszechstronny muzyk sesyjny, edukator. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny popowej, rockowej i jazzowej. Nagrał z nimi 50 płyt oraz wydał dwie płyty autorskie.

Instrumenty