Zespół

KOMBI Łosowski

Kombi – zespół muzyczny, założony w 1969 roku przez Sławomira Łosowskiego, występujący początkowo pod nazwą Akcenty, a po jej zmianie w 1976 roku jako Kombi. W początkowym okresie działalności grupa wykonywała muzykę z pogranicza stylów jazz-rock, fussion, rock. W końcu lat 70. kojarzony był jako sztandarowy zespół Muzyki Młodej Generacji. Od początku lat 80. ukształtował się znany do dzisiaj styl Kombi, charakteryzujący się wiodącą rolą instrumentów klawiszowych. 

5

Członkowie

Sławek

Sławomir Łosowski

Założyciel zespołu, lider

Zespół założył w 1969 roku. Twórca rozpoznawalnego stylu i brzmienia zespołu. Kompozytor największych hitów takich jak: „Słodkiego miłego życia”, „Kochać cię za późno”, „Za ciosem cios”, „Nietykalni”, „Przytul mnie”, „Taniec w słońcu” i wielu innych. 

Zbigniew Fil

wokal

Ukończył Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu w klasie altówki. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, Wydział Instrumentalny, specjalność altówka. Laureat jednego z odcinków drugiej edycji programu telewizyjnego TVN „Droga do gwiazd”. Jako wokalista występował też w kilku innych projektach muzycznych. W zespole jest od 2005 roku.

Karol

Karol Kozłowski

bas

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Współpracował z artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, uczestniczył w wielu projektach muzycznych. Gra w zespole od 2014 roku.

Tomasz Łosowski

perkusja

Gra w zespole od 1991 roku, debiutował na jubileuszowym koncercie 15-lecia KOMBI.  Kompozytor, wszechstronny muzyk sesyjny, edukator. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny popowej, rockowej i jazzowej. Nagrał z nimi 50 płyt oraz wydał dwie płyty autorskie.

Instrumenty

KOMBI Łosowski